stehlík architekti novinky o nás realizace projekty ocenění kontakt rodinné domy

Objekt RD vychází z velmi jednoduché kompoziční skladby hmot, založené na objemech dvou hmot, které se do sebe zařezávají. Patrová část RD má výhled na Babí lom.

 

Výškové nasazení objektu je určeno charakterem sklonu pozemku, vjezdem pro auta a návazností pobytových venkovních ploch na niveletu terénu.

 

Filosofie materiálového řešení se maximálně snaží přiblížit přírodnímu prostředí. Proto jsou použity přírodní ekologické materiály úmyslně v jednoduché formě, aby tak  kompozičně kontrastovaly s  přírodním rámcem vlastního pozemku.

Objem je orientován podélně na pozemku, aby mohl maximálně využít jižní orientace zahrady . Koncepce pokračování interiéru v exteriéru je patrná v podélném a příčném řezu domem, kde se projevují návaznosti obytných interiérů na pobytové plochy v exteriéru.

 

Střecha výrazně tvaruje objem patrové části, pro výhled do krajiny je navržena terasa s výhledem na Babí lom. Obytnost exteriéru doplňují dřevěné rošty venkovních pobytových ploch..

RD LELEKOVICE SOUKROMÝ INVESTOR 2010-2011 AUTOŘI: PROF. ING. ARCH. MILAN STEHLÍK, ING. ARCH. ALENA STEHLÍKOVÁ, BC. ONDŘEJ STEHLÍK
INFO

© STEHLÍK ARCHITEKTI 1993-2021, ALL RIGHTS RESERVED