stehlík architekti novinky o nás realizace projekty ocenění kontakt rodinné domy

Místo pro všechny, od mimina po babičku. Na začátku jsme si položili otázku, proč by měli lidé každého věku mít důvod jít na jedno místo, na jedno hřiště. Myslíme si, že je to jednak touha setkání s lidmi jiného věku, komunikace a předávání vědomostí a také možnost najít si na našem multigeneračním hřišti místo pro sebe.

 

Princip integrace generací implikujeme jako grafický symbol do hřiště samého. Příslušník každé generace tak má možnost najít svůj zájem na jednom místě vedle ostatních. Od klasických herních prvků pro děti, přes sportovní zázemí a výchozí bod běžecké trasy, odpočinkovou část až po edukační prvky, kde mohou dospělí a hlavně starci předávat své zkušenosti mladším.

 

Použitím příjemných materiálů - tartanu, probarvovaného betonu, přírodní kůry, jemného říčního štěrku, zatravněných ploch (na frekventovaných místech doplněných o plastové zatravňovací tvárnice z důvodu vyšlapání) a hravé barevnosti chceme dodat všem návštěvníkům příjemný pocit z návštěvy hřiště a chuť přijít znovu - potkat nově nabyté známé.

 Hřiště je rozděleno do jednotlivých kategorií, každá z nich je cílena na jinou generaci. Jednotlivé prvky v každé kategorii jsou ale organizovány tak, aby si každý mohl vybrat to, co ho zajímá. Nemalý důraz byl kladen také na to, aby na hřišti samotném zbyl i prostor pro vlastní typ hry, vymyšlený jeho uživateli.

 

 

MULTIGENERAČNÍ HŘIŠTĚ 2. CENA 2011 AUTOŘI: BC. ONDŘEJ STEHLÍK, MICHAL STEHÍK, MIROSLAVA ŠEŠULKOVÁ
INFO

© STEHLÍK ARCHITEKTI 1993-2021, ALL RIGHTS RESERVED